Az alábbiakban felsorolunk néhány rovarirtót amiről nem árt ha tudunk:
– Cipermetrin: Ez a rovaritó még az emberekre is káros. Kis dózisban égető érzést és viszketést kelt, de lenyelve akár halálos is lehet. A méheknél a cipermetrin kárt okoz és elpusztítja az agysejteket.
– Chlorpyrifos: Ez a szub-letális rovarirtó egy fajtája. Ellentétben a cipermetrinnel, nem öli az agysejteket, viszont meggátolja azoknak a helyes működését. Tudósok megfigyelték, hogy ha a méhek ki vannak téve ennek az anyagnak megváltozik a viselkedésük. Például, a szokásosnál kevesebbet járnak, többet tisztálkodnak, és kevésbé jó a memóriájuk.
– Deltametrin: A deltametrin egy toxikus és letális idegméreg, amit főleg szunyogírtásra használnak. Megzavarja a méhek közötti kommunikációt , károsítja a szipókareflexüket, szaglásukat és csökkenti a tanulási képességünket.
– Clothianidin: Ez az idegméreg befolyásolja a méhek orientációját, csökkenti tanulási képességüket és kevésbé lesznek jók a táplálékszerzésben. Ha hosszabb ideig ki vannak téve a clothianidinnek akkor halált is okozhat.
Egy tudatlan gazda aki a fentiekkel permetez nagyban hozzájárul a méhek pusztulásáért, vagy számainak csökkentéséért. Bár a gazda nem egyenesen a méhekre irányítja a rovarirtót, a szél feléjük fújhatja, illetve a toxikus szerek a virágokon maradnak a méhek pedig rászállnak.